ANGELINA JOLIE TÜRKİYE'DE Kİ KONTEYNER KENTTE!


Merhaba sevgili stardoll ve Angelina Jolie tutkunları!

Ünlü aktris ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi Angelina Jolie, Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin kaldığı Kilis Öncüpınar'daki konteyner kente geldi.

Suriye sınırına sıfır noktasındaki hac konaklama tesisleri üzerine inşa edilen Suriyeli sığınmacıların kaldığı konteyner kente BM Özel temsilci Angelina Jolie ve beraberindekileri geniş güvenlik önlemleri altında protokol kapısından giriş yaptı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın Kilis Konaklama Tesisleri'nde yetkililerden bilgi alacak Jolie ve Guterres'in, konteyner kentteki Suriyelilerle görüşmesi ve öğle yemeği yemesi bekleniyor.


Türkiye'den önce Ürdün ve Lübnan'daki kampları da ziyaret eden heyetin Kilis'teki temasları için çok sayıda yerli ve yabancı gazeteci konteyner kentin girişinde bekledi. Bir gün önceden Angelina Jolie'nin geleceğinin duyurulmasının ardından yerli ve yabancı basın kuruluşları Kilis'teki konteyner kentte akın etti ve sabahın erken saatlerinde konteyner kent önünde adeta kamp kurdular. Konteyner kentte ise Anadolu Ajansı, TRT ve Reuters alındı.

Haber: Gecce.com

http://stardollmagazineturkey.blogspot.com/
EmoticonEmoticon