KIŞISEL BILGINI PAYLAŞMA HAKKINDA NE KADAR BILGI SAHIBISIN?

Merhaba sevgili stardoll ve stardoll magazine tutkunları!


Sizi , sanal ortamda , internet ortmaında kişisel bilgilerinizi paylaşırsanız ne gibi zararlar olur? bunun hakkında biraz bilgilendireceğim:)

Öncelikle Hepimiz bir oyun oynuyoruz, sanal ortamdayız. Buyüzden gerçek hayatınızda önem taşıyan bilgileri burada paylaşmamalısınız. Bir kişi sizin bilgilerinizi size sorarak zorlayamaz buna hakkı yoktur. Kim ne derse desin sizin bilgileriniz sizde kalsın. Aksi taktirde bilgilerinizi paylaştıgınız zaman , bilmediğiniz bir olaydan sorumlu suçlu bir duruma düşebilir kendinizi ve ailenizi tehlikeli bi duruma atmış olabilirsinz. Yani Sanal alemde gerçek bilgilirinizi paylaşmanız demek ; gerçek hayatınızda sizi ve bilgilerinizi tehlikeye atmak demektir.

BUNUN İÇİN ASLA AMA ASLA KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ SANAL ORTAMDA PAYLAŞMAYIN!

Şimdi Stardoll bunun hakkında ne demiş bir bakalım..Günümüzde interneti kullanmaya çok alışkınız. Fakat internet ortamında paylaştığımız her şeyin sonsuza dek orada kalacağını unutuyoruz.

Arkadaşlarımızla yaptığımız günlük chatten, paylaştığımız resimlere kadar her şey biz unutsak da uzun süre çevirim içi ortamda kalmaktadır. Bu nedenle internetteyken neleri, kimlerle paylaştığımız konusunda çok daha dikkatli olmalıyız.

İnternette kişisel bilgi paylaşımı çok tehlikelidir. Çünkü:
·       Eğer iletişime geçtiğin kişiyi tanımıyorsan paylaştığın bilgiler seni ve aileni tehlikeye atabilir.
·       Utanç veren fotoğraflar, videolar ve küçük düşürücü yorumlar bile ileride karşımıza çıkabilir.
·       Aynı zamanda bir kimlik hırsızı ya da bir dolandırıcının da kurbanı olabilirsin.
Bu, şu anlama gelir: birileri kimliğini taklit edebilir ve kötü bir suç için senmiş gibi yaparak senin kimliğini kullanabilir ve sonunda–hiçbirşey yapmadığın halde- sen suçlanabilirsin.
Eğer hangi kişisel bilgileri paylaşmanın sakıncalı olduğu konusunda emin değilsen One-Stop kurallarımızı inceleyebilirsin.Blogumuzu,sayfamızı ve twitter adresimizi takip etmeyi unutmayın canlarım :)

twitter.com/Stardoll_Life & twitter.com/Stardollda_ModaSevgilerle,
 Ccandypretty / Burcuhttp://stardollmagazineturkey.blogspot.com/
EmoticonEmoticon