DestekForum ve SupportForum Arasındaki Farklar

DestekForum ve SupportForum Arasındaki Tek Fark Dil Farklı Olmalıydı Ama...

2017 yılıyla birlikte, 4 farklı dil seçeneğiyle Stardoll hayatımıza giren 'DestekForum' kulüpleri bana göre ülkemiz adına maalesef ki fiyaskoya neden oldu. Şimdi size bunun nedenini SupportForum ve DestekForum kıyaslamasıyla anlatmaya çalışacağım.1. DestekForum'daki 'Eleştiriler' konusuna oyunla ilgili herhangi bir eleştirinizi yazarsanız muhtemelen bazı (her konuya yanıt vermeyi görev belleyen 1-2 kişi) kişiler yorumunuzun başına 'Stardoll ekibine, Stardoll ekibi yanıtlayabilir mi?' ibaresini eklemenize rağmen alakasız, yalan yanlış ya da 'bu kesinlikle mümkün değil canım' gibi yanıtlar verecektir. SupportForum kulübünü incelediğim kadarıyla o kulüpte bizimkinin aksine herkes oldukça özgür ve Stardoll ekibi büyük oranla o kulüpteki sorulara, yorumlara yanıt veriyor. Üyeler genellikle birbirlerine saygı gösteriyor ve birbirlerinin fikirlerini geliştirecek yorumlarla onlara destek oluyorlar, yani olay olması gerektiği gibi işliyor...

2. DestekForum'da 'clupcreator' 5 konu açmakla yetindi, güncel konular için açılan ve net yanıtların yer aldığı başka konular yok. SupportForum'da şu an halihazırda biri üye başlığı olmak üzere 'clupcreator' tarafından açılan ve yeni konular oldukça güncellenen tam 15 tartışma konusu var. Clupcreator, diğer konulara da güncel olarak NET yanıtlar veriyor. Bizim kulüpte yanlış bilgiler birikintisi gün geçtikçe artıyor. 


3. DestekForum'da farklı görüşler ve fikirler zorbalıkla karşılanıyor. Stardoll ekibi (Eda.Stardoll) sık sık bunun olmaması gerektiğini dile getirse de işgüzar üyeler oyuna yaranmak için çoğu zaman oyun adına yanıtlar veriyorlar. Bu yanıtlarına 'yardım' sekmesinden kaynaklar ekliyorlar ki üyeler karşılık vermesin, tabii iş onların istediği gibi ilerlemiyor bilinçli üyelerce, bu sefer de zorbalık ve hakaret başlıyor... SupportForum'da ütopik fikirler bile gördüm, oyun temsilcileri de diğer üyeler de gayet ılımlı yanıtlar vermiş.

4. DestekForum'da destek alamıyoruz. Stardoll ekibinden bu sorun için acil çözüm bekliyoruz. Destekforum'un alaylı 'yönetici olmayan yöneticileri' kızmazlarsa bu konuda bir önerim olabilir: Stardoll'de 'crew'ler vardır, ülkemiz için 3 crew seçilmiştir ve bu üyeler diğer üyelere nazaran daha çok şey bilirler ve bilinmeyen konular hakkında da daha çabuk bilgiler/doğru bilgiler alabilirler. Demem o ki DestekForum'da yanlış ve uydurma bilgiler yerin crew arkadaşlarımızın vereceğiz az ve öz yanıtlar kulübün amacına daha çok hitap eder. 


DestekForum hepimizin kulübü olsun, dileyen dilediği eleştiriyi yazsın, sorusunu sorsun, üyeler diğer üyelere saygı göstersin ve ekip güncel konular hakkında dedikodular çıkmadan önce en net yanıtları bu kulüpte paylaşsın. İşte o zaman DestekForum ile SupportForum'un tek farkı dil farkı olur.


Sevgilerle,

http://stardollmagazineturkey.blogspot.com/
EmoticonEmoticon

The Vote

_